Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com

KOMPLEXNÍ ZABEZPEČENÍ

Nabízíme komplexní zabezpečení budov a objektů.

SYSTÉMY PROTI ODPOSLECHU

1) Ochrana proti akustickému odposlechu řada SG16xx a řada SG12xx
Zařízení k ochraně proti akustickému odposlechu je určené k akustické izolaci chráněného prostoru od okolí, k ochraně úniku akustické informace mimo chráněný prostor – a to překrytím hovorového spektra kmitočtů akustickým šumem.

Základem je generátor růžového šumu a elektroakustické převodníky – piezoelementy, které se upevní na fyzickou hranici chráněného prostoru (sklo oken, zdi, dřevěné obklady). Každá okenní tabule musí být osazená minimálně jedním elektroakustickým převodníkem – instaluje se 1 převodník na 0,5 m2 plochy skla.

Součástí opatření je zamezení přímé viditelnosti do místností, jako vhodné řešení je použití žaluzií na oknech, vyhovuje použití horizontálních i vertikálních žaluzií.

V případě požadavku na zajištění zdí, je nutné počítat s osazením 1 elektroakustického převodníku na 0,5 m2 plochy zdi, doporučená hloubka umístnění do zdi je 5 cm.  To znamená, že je nutné počítat s rozsáhlými stavebními úpravami – v případě požadavku můžeme připravit cenovou kalkulaci.

Ochranu proti akustickému odposlechu navrhujeme instalovat v zasedací místnosti v úrovni standardního zabezpečení s umístněním elektroakustických převodníků na okna a radiátory v chráněné místnosti s bezdrátovým dálkovým ovládáním generátoru s možností volby výstupní úrovně signálu ve 2 hodnotách (0dB, +6dB). Samozřejmě je možné toto zařízení namontovat do kterékoliv místnosti nebo několika místností. Pro každou místnost je potřebné jedno zařízení.

Vhodným doplňkem tohoto zařízení je akustický generátor šumu SG1201, který pracuje na principu akustického zaplnění prostoru šumem. Toto zařízení spolehlivě zabrání možnosti odposlechu konverzace v chráněném prostoru (není možné ani nahrávání konverzace).
Zařízení není nutné instalovat, je volně přenosné a použitelné kdekoliv. Výstupní výkon zařízení je max. 0,5W a postačuje pro zajištění místnosti 5 x 5 m.

 

2) Ochrana proti GSM odposlechu - GSM Jammer

Je určen na rušení mobilní komunikace v prostorech jako jsou: poradní místnosti, nemocnice, knihovny, divadla, školy, věznice apd.

Zaručí na požadovanou dobu daný prostor bez mobilní komunikace. Zabrání aby unikli informace v průběhu jednání (cestou mobilní komunikace – zneužitím mobilních telefonů). Zabrání použití nejmodernějších odposlechových prostředků pracujících na bázi protokolu GSM. Ruší spojení mezi mobilním telefonem a základnovou stanicí GSM.

Zařízení je plně mobilní, nezávislé na síťovém napájení, proto může být použité i v jiných prostorech podle potřeby (automobil, restaurace apd.). Výdrž na zabudovaný akumulátor dosahuje maximálně 2 hodiny. Z důvodu lokálního dosahu není jeho použití nápadné – účinný dosah ve městě je 3 - 5 m. V méně osídlených lokalitách kde je řídká síť GSM bodů je dosah 10 – 15 m.


3) Ochrana proti rádiovému odposlechu VFS3000
Ochrana proti rádiovému odposlechu zajistí účinné potlačení všech odposlechových prostředků pracujících na principu rádiového přenosu v kmitočtovém pásmu 10MHz – 3000MHz. Účinný dosah zařízení je 5 – 10 m.

Zařízení není nutné montovat, je přenosné. Dodává se ve 2 verzích:
-    Se zabudovaným akumulátorem a nabíječkou
-    Se síťovým napájením
Zařízení s bateriovým napájením vydrží z plně nabitých akumulátorů pracovat maximálně 2 hodiny. Dobití akumulátorů trvá asi 4 hodiny v závislosti od úrovně vybití. Všechny ostatní parametry jsou pro obě zařízení stejná.


4) Ochrana proti úniku informací z výpočetní techniky VFS010
Zařízení je určené k zamaskování (zakrytí) parazitního vyzařování výpočetní a kancelářské techniky s cílem:
-    zabránění cíleného „odposlechu“ této techniky,
-    znemožnění zjištění typů používané techniky.
-    Účinný dosah zařízení je 3 m s kruhovou charakteristikou
Zařízení je určené k dlouhodobému provozu!

 

 

Užitečné odkazy

Kontaktujte nás

Anfit s.r.o., Klimentská 1216/46
tel:. +420 722 79 00 00
e-mail: anfit@anfit.net
Zpracování osobních údajů
Nastavení sledování Cookies